A zase ten VAR… Zmatek století zasadil Liverpoolu krutou ránu

Release Date:

I videorozhodčí, který je na stadionu obklopen monitory se záběry mnoha kamer, a má proto správně radit hlavnímu rozhodčímu na ploše, je jen člověk. A tedy tvor chybující. Jenže přehmat, který teď poškodil Liverpool, odpustit nelze.Chcete si z podcastu vybrat jen některá témata?1:50 Sparta – Plzeň a “recidivista” Tomáš Chorý8:03 Filip Panák stále bez pozvánky do reprezentace19:14 Teplice – Slavia28:42 Tottenham – Liverpool a "zmatek století"40:15 West Ham se Součkem a Coufalem v sestavě zvítězil50:42 Sázkařské okénko######Liverpool už od 26. minuty utkání na Tottenhamu ví, že bude hrát oslaben o vyloučeného Jonese. Neskládá však zbraně, už ve 34. minutě Diaz rozvlní síť. Gól by Liverpool v Londýně posunul do vedení 1:0, jenže zdvižený ofsajdový praporek je signálem pro videosudího a jeho asistenta, aby věc posoudili.„Pánové sice viděli, že o ofsajd nešlo, a branka tedy měla být uznána, při domluvě s hlavním rozhodčím však došlo k chybné komunikaci. Simon Hooper ze zmatečného výroku svého kolegy pochopil, že branka neplatí. A nechal tedy navázat hru po domnělém, každopádně odmávaném a odpískaném ofsajdu,“ pustil se do tématu Jaromír Bosák, moderátor podcastu Nosiči vody.„Pro Liverpool byla ta chybná zmatečná komunikace zdrcující. Bojovali o možnost dostat se do čela tabulky. Kdyby šli v deseti do vedení, mohli tomu uzpůsobit další strategii v rámci střetnutí. Jenže místo toho první uznanou branku utkání vstřelil Tottenham. A byť hosté ještě před půlí vyrovnali, postihlo je pak další vyloučení. I v devíti podávali heroický výkon. A o to větší ránu jim zasadila v 96. minutě neštastná vlastní branka Matipa,“ zrekapituloval epický průběh utkání Karel Tvaroh, který mu přihlížel přímo na stadionu coby televizní reportér Canal Plus. A v nové epizodě podcastu Nosiči vody popsal i pozápasovou atmosféru a reakce hráčů Liverpoolu. Kromě skandálu kolem VAR v Premier League se Nosiči vody tentokrát podrobně věnovali i nominaci (a hlavně nenominaci Filipa Panáka) reprezentačního kouče Jaroslava Šilhavého na utkání v Albánii a s Faerskými ostrovy a také utkání Sparta-Plzeň i vystoupení Slavie v Teplicích. Podrobnosti si poslechněte v čerstvé epizodě!***Nosiči vodyFotbalový podcast Seznam Zpráv. Jaromír Bosák, Luděk Mádl a Karel Tvaroh každý týden o českém a světovém fotbalu. Příběhy, aféry, důležité postavy na hřišti i v zákulisí.Odebírejte na Podcasty.cz, Apple Podcasts nebo Spotify.Sledujte nás na Twitteru! Najdete nás tam jako @Nosicivody.Máte návrh, jak podcast vylepšit? Nebo nás chcete pochválit? Pište na audio@sz.cz.